پنجشنبه 01 اسفند 1398
23

اولین کشتی فراورشی نفت خام وارد آبهای ایران در خلیج فارس شد/ پایان انتظار برای توسعه لایه نفتی پارس

اولین کشتی فراورشی نفت خام وارد آبهای ایران در خلیج فارس شد/ پایان انتظار برای توسعه لایه نفتی پارس

نخستین کشتی فراورشی خاورمیانه، بامداد دیروز (٢٢ بهمن ماه) وارد آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس شد و هم اکنون به سمت موقعیت خود در حوزه لایه نفتی پارس جنوبی در حرکت است.

 پیک نفت گزارش می دهد؛ رهام قاسمی، مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران از ورود نخستین شناور فراورشی خاورمیانه به آبهای سرزمینی ایران خبر داد و گفت: این کشتی فراورشی با تلاش همکاران طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در شرکت توسعه پتروایران و با حمایت بی‌دریغ و مجدانه مدیران بخش‌های مختلف صنعت نفت به ویژه طرح لایه نفتی پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران، در نخستین ساعات بامداد ۲۲ بهمن ماه و همزمان با سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس شد.

قاسمی افزود: این کشتی هم اکنون در حال حرکت به سمت موقعیت عملیاتی خود در حوزه لایه نفتی پارس جنوبی است و در صورت مساعد بودن شرایط جوی ظرف چند روز آینده به منظور آغاز عملیات استقرار، وارد آب‌های این منطقه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پس از اتمام استقرار و راه‌اندازی این کشتی فرآورشی، به زودی قدم نهایی برای بهره‌برداری از لایه نفتی پارس جنوبی برداشته می‌شود.

پیش از این علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده بود که در اسفند ماه امسال، برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی آغاز می شود.

منبع: شرکت ملی نفت ایران

روتیتر
کد خبر: 916
  • اولین کشتی فراورشی نفت خام وارد آبهای ایران در خلیج فارس شد/ پایان انتظار برای توسعه لایه نفتی پارس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران