پنجشنبه 01 اسفند 1398
14

یک درصد درآمد فروش نفت و گاز ، بودجه وزارت راه شد

یک درصد درآمد فروش نفت و گاز ، بودجه وزارت راه شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند تا یک درصد منابع حاصل از فروش نفت و گاز در قالب بودجه سالانه به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یابد.

 

پیک نفت:  نمایندگان در نشست علنی روز (دوشنبه، ١٣ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور پس از اعمال تغییراتی با بند الف ماده ٦٩ این لایحه موافقت کردند.

 

در بند الف اصلاحی ماده ٦٩ این لایحه آمده است: دولت مکلف است به منظور تکمیل و اجرای پروژه‌های حمل و نقل ریلی، ٢ خطه‌ کردن مسیرها و احداث خطوط برقی و سریع‌السیر برای تامین مالی و همچنین تامین سهم دولت در منابع مالی خارجی (فاینانس) و مشارکت‌های عمومی- خصوصی، علاوه بر رشد اعتبارات حمل و نقل ریلی در بودجه سالانه، یک درصد منابع حاصل از فروش نفت و گاز سهم دولت را در قالب بودجه سالانه به وزارت راه و شهرسازی اختصاص دهد تا طرح‌های حمل و نقل ریلی با اولویت دسترسی مناطق محروم اقدام کند.

 

نمایندگان همچنین با رفع ابهام بند ب ماده ٦٩ لایحه برنامه ششم با ١٧٣ رای موافق، ٣ رای مخالف و ٢ رای ممتنع از مجموع ٢١٢ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر این اساس بند ب ماده ٦٩ بدین گونه اصلاح شد: با توجه به قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب ١٣٨٦/٠٩/١٨ به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در طول قانون برنامه ششم سهم حمل و نقل ریلی حداقل به ٣٠ ‌درصد و سهم حمل مسافر حداقل به ٢٠ درصد برسد.

 

روتیتر
کد خبر: 879
  • یک درصد درآمد فروش نفت و گاز ، بودجه وزارت راه شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران