پنجشنبه 01 اسفند 1398
27

نامه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای حل مشکل دانشجویان نفت

نامه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای حل مشکل دانشجویان  نفت

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی درخواست و شکایت نامه دانشجویان صنعت نفت درخصوص عدم استخدام دانشجویان این دانشگاه از سوی وزارت نفت، نامه‌ای را خطاب به بیژن زنگنه، وزیر نفت ارسال کرد.
  
پیک نفت گزارش می دهد؛ حجت الاسلام محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی در خواست دانشجویان دانشگاه نفت مبنی بر مشکلات پیش آمده در خصوص استخدام این دانشجویان از سوی وزارت نفت نامه ای را خطاب به بیژن زنگنه وزیر نفت ارسال کرد.

در این نامه آمده است:رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خواستار حل مشکل استخدامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت شد

جناب آقای مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر محترم نفت

سلام علیکم


با احترام و آرزوی توفیق الهی، ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، پس از اعتراضات مکرر و طولانی مدت تعداد قابل توجهی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت در صحن دانشگاه و اخیرا مقابل مجلس شورای اسلامی که متأسفانه پاسخ مناسب و شایسته ای از مسئولین دریافت نشد، شکایتی از این عزیزان به نهاد رسیده که قابل تأمل می باشد.

اظهارات این عزیزان به تعهدات مندرج در دفترچه راهنمای آزمون سراسری بدو پذیرش و بخشنامه های صادره از معاونتهای آن وزارت مستند می باشد، در آخرین ابلاغیه ی وزارت نفت نیز ضمن تأیید تعهدات استخدامی آن وزارت خانه در شرکت های تابعه دستور جایابی آنها صادر شده است اما تا کنون و با گذشت نزدیک به ۶ ماه از صدور آن ابلاغیه اقدام جدی و قابل توجهی در این خصوص انجام نشده است.

از این رو پیشنهاد می شود جنابعالی تمهیداتی بیندیشید تا ضمن استماع نظرات نمایندگان این دانشجویان و فارغ التحصیلان و بررسی های لازم به تعهدات احتمالی آن وزراتخانه در مورد فارغ التحصیلان عمل شود تا خدای ناکرده قوه مجریه و نظام اسلامی مدیون دانشجویان و فرزندان مؤمن این کشور نباشد و این نقض عهد موجب سلب اعتماد از دستگاه های اجرایی و بخش هایی از نظام و خصوصا دولتمردان در منظر دانشجویان نشود.

به پیوست نامه شکایت و درخواست دانشجویان و دانش آموختگان تقدیم می شود.

پیشاپیش از بذل عنایت جنابعالی در حل مشکلات مردم شریف ایران و جوانان عزیز سپاسگزارم.
نامه شکایت و در خواست دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت خطاب به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بدین شرح است:

       

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد محمدیان

رئیس محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

با  سلام و تحیات وافره؛


احتراماً به استحضار می رساند دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت بر اساس وعده استخدام قید شده در دفترچه کنکور سراسری، طبق روال همه ساله و بعد از طی مراحل استخدامی شامل گزینش، مصاحبه و طب صنعتی بدون آزمون در دستگاه های تابعه وزارت نفت استخدام می شدند که با صدور بخشنامه شماره ۱۲۷۴۳۲_۲/۲۰  مورخ  ۱۹/۳/۹۴ و عطف با سبق نمودن آن بر خلاف قوانین و مقررات، فرآیند استخدام دانش آموختگان این دانشگاه متوقف شده است.

دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت به منظور احقاق حقوق از دست رفته خود و به دلیل عدم دستیابی به نتیجه مطلوب پس از  طی سلسله مراتب اداری و پیگیری از طرق مختلف مانند نامه نگاری با مسئولین دانشگاه، وزارت نفت، شخص وزیر نفت، ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره نهم، در نهایت اقدام به تحصن در دانشگاه و تجمع در مقابل وزارتخانه در تاریخ ۱۷/۱۰/۹۴ به مدت روز نمودند که منجر به صدور ابلاغیه مبهم از سوی وزیر نفت مبنی بر استخدام این دانش آموختگان گردید. پس از گذشت ۴ ماه و بنا به عدم اجرای ابلاغیه مذکور دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در تاریخ ۱۸/۲/۹۵ در مقابل وزارتخانه تجمع نموده و خواستار حل مشکل استخدام خود شدند که متأسفانه این بار هم پاسخ قابل قبولی از سوی مسئولین ذیربط و وزیر نفت ارائه نگردید.

سرانجام پس از بروز مشکلات شدید معیشتی، اجتماعی و شخصیتی فراوان، دانش آموختگان متعهد و متخصص گروه الف دانشگاه صنعت نفت برای سومین بار در تاریخ ۱۷/۵/۹۵ اقدام به تجمع بلند مدت مقابل مجلس شورای اسلامی نمودند که این تجمع تا حصول نتیجه مطلوب (شروع فرآیند جذب دانش آموختگان گروه الف در عمل و نه صرفاً وعده های واهی) ادامه خواهد داشت.

با توجه به عقبه مملو از بد عهدی مسئولین محترم در خصوص پیگیری موضوع فوق، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت خواستار بررسی و حل این مشکل توسط جنابعالی و انعکاس ندای حق طلبی خود به محضر مقام معظم رهبری بوده تا ایشان بنا به صلاحدید خود دستورات لازم را مبذول فرمایند.

شایان ذکر است کلیه دانش آموختگان گروه الف که واجد شرایط استخدام هستند سالیانه از چند صد نفر تجاوز ننموده در حالی که آمار و ارقام خلاف واقع (مانند ۲۰۰۰۰ نفر و یا  ۲۰۰۰۰۰ نفر واجد شرایط ) به گوش می رسد که صحت ندارد.

شرح ما وقع و کلیه مدارک که حاکی از اثبات نیاز شدید به نیروی انسانی متخصص در شرکت های تابع وزارت نفت می باشد به تفصیل در پیوست ارائه می گردد.

با تشکر - دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت


روتیتر
کد خبر: 834
  • نامه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای حل مشکل دانشجویان  نفت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران