جمعه 26 مهر 1398
22

درخواست پمپئو از بزرگان نفت برای حمایت از سیاست‌های آمریکا

درخواست پمپئو از بزرگان نفت برای حمایت از سیاست‌های آمریکا

پیک نفت - وزیر خارجه آمریکا از صنعت نفت خواست با دولت ترامپ برای حمایت از منافع سیاست خارجی آمریکا به خصوص در آسیا و اروپا همکاری کرده و آن چه را که وی "بازیگران بد در صحنه جهان" خواند، مجازات کنند.

مایک پمپئو در سخنانی خطاب به مدیران شرکت‌های انرژی بزرگ دنیا و وزیران نفت در کنفرانس سراویک هیستون اظهار کرد: فراوانی نفت و گاز طبیعی شیل آمریکا ما را در سیاست خارجی قدرتمندتر خواهد ساخت.

آمریکا در چند ماه گذشته ایران و ونزوئلا را که از جمله تولید کنندگان بزرگ نفت در جهان هستند، هدف تحریم قرار داده است.

پمپئو گفت: واشنگتن از همه ابزارهای اقتصادی خود برای کمک به پرداختن به وضعیت در ونزوئلا که سال‌هاست در بحران اقتصادی وخیمی فرو رفته است، استفاده خواهد کرد.

واشنگتن سال گذشته ایران را هدف تحریم‌های نفتی قرار داد و در نتیجه صادرات ایران در چند ماه اخیر افت پیدا کرد.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر در اظهاراتی خصمانه گفت: ما مصمم هستیم صادرات نفت ایران را هرچه سریع‌تر تا جایی که شرایط بازار اجازه دهد، به صفر برسانیم. پمپئو در اظهارات از پیش آماده شده گفت: ما باید آستین‌ها را بالا بزنیم و با تسهیل سرمایه‌گذاری و تشویق شرکا برای خرید از ما و مجازات بازیگران بد، رقابت کنیم.

وی در ادامه افزود: رونق صادرات نفت و گاز آمریکا به این کشور اجازه داده است نیازهای انرژی خود را که زمانی توسط رقبای ژئوپلتیکی اش تأمین می‌شد برآورد کند.

پمپئو با اشاره به توسعه خط لوله گاز طبیعی از روسیه به اروپای مرکزی گفت: ما بیش از آنچه نمی‌خواهیم به واردات نفت ونزوئلا وابسته شویم، نمی‌خواهیم متحدان اروپایی ما از طریق پروژه خط لوله نورد استریم ۲ به گاز روسیه وابسته شوند.

سخنرانی پمپئو در دومین روز کنفرانس سراویک که از سوی شرکت آی اچ اس مارکیت در هیوستون برگزار می‌شود، انجام گرفت. در این کنفرانس مدیران نفت و گاز آمریکا و مقامات کشورهای عضو اوپک برای گفت‌وگو درباره تحولات انرژی جهانی دیدار می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این سخنرانی در همان روزی انجام گرفت که وزیر خارجه آمریکا به مدت یک ساعت با مدیران نفتی ارشد دیدار کرد و تلاش کرد شرکت‌های انرژی را برای کمک به تلاش‌های دولت برای افزایش صادرات به آسیا و حمایت از سیاست منزوی کردن ایران متقاعد کنند.

منبع: ایسنا


روتیتر
کد خبر: 1132
  • درخواست پمپئو از بزرگان نفت برای حمایت از سیاست‌های آمریکا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران