پنجشنبه 08 خرداد 1399
21

سوغات روحانی از عراق؛ تفاهم‌نامه نفتی

سوغات روحانی از عراق؛ تفاهم‌نامه نفتی

پیک نفت - وزارتخانه‌های نفت ایران و عراق در حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران و وزارت تجارت عراق، یادداشت تفاهم احداث پروژه راه آهن بصره - شلمچه، یادداشت تفاهم تسهیل روادید برای سرمایه‌گذاران، تجار و بازرگانان، یادداشت تفاهم همکاری مشترک در زمینه‌های مرتبط با سلامت و تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و وزارت نفت جمهوری عراق، پنج سند همکاری بود که وزیران و مسئولان دو کشور در حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و عادل المهدی، نخست وزیر عراق، شامگاه دوشنبه (20 اسفندماه) امضا کردند.

دکتر روحانی، همچنین امروز (سه‌شنبه، 21 اسفندماه) در دیدار با نوری المالکی، نخست وزیر پیشین عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون و دبیرکل حزب اسلامی دعوت این کشور، با بیان اینکه همواره روابط خوبی میان ایران و عراق بوده است، گفت: افراد برجسته و سیاسیون عراق در هر مسئولیتی نقش مهمی در توسعه، امنیت و ثبات این کشور و روابط دوجانبه تهران- بغداد ایفا می‌کنند.

وی با تجلیل از مواضع پارلمان و دولت‌های گذشته عراق در زمینه روابط و همکاری‌های دوجانبه افزود: ما مصمم به توسعه روابط و همکاری‌ها با عراق بر مبنای منافع مشترک هستیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری


روتیتر
کد خبر: 1130
  • سوغات روحانی از عراق؛ تفاهم‌نامه نفتی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران