پنجشنبه 08 خرداد 1399
21

عربستان صادرات نفت خود را کاهش داد

عربستان صادرات نفت خود را کاهش داد
آژانس نفت و سیاست - در حالی که عربستان تولید نفت خود را زیر 10 میلیون بشکه در روز نگاه داشته، یک مقام این کشور اعلام کرد: ریاض قصد دارد صادرات خود را تا ماه آینده به زیر 7 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

مقام عربستانی با اعلام این خبر افزود که تولید شرکت آرامکو در ماه آوریل 635 هزار بشکه در روز خواهد بود که این مقدار کمتر از سفارش مشتریان نفت سعودی است.

این مقام سعودی همچنین تاکید کرد: با وجود سفارشات بالای 7.6 میلیون بشکه توسط مشتریان خارجی، تنها 7 میلیون بشکه نفت در روز به این مشتریان اختصاص داده شده است.

به نوشته رویترز، قیمت نفت در سال جاری با کاهش تولید نفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن حفظ شده و تحریم های آمریکا علیه نفت ایران و ونزوئلا نیز تامین نفت را دشوار کرده است.

روز دوشنبه پس از اظهارات خالد الفالح وزیر نفت عربستان مبنی بر اینکه پایان دادن به سیاست کاهش تولید نفت اوپک تا ماه ژوئن امکان پذیر نیست، قیمت نفت برنت به بالای 66 دلار رسید.

مقام عربستانی تاکید کرد که تولید نفت عربستان در ماه آوریل نیز زیر 10 میلیون بشکه نفت در روز خواهد ماند که از حجم 10.311 میلیون بشکه ای تعیین شده در توافق اوپک نیز پایین تر است.

اوپک به همراه روسیه و دیگر کشورهای صادرکننده نفت در آذرماه توافق کردند که از اول ژانویه به مدت 6 ماه تولید نفت این مجموعه را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. روتیتر
کد خبر: 1127
  • عربستان صادرات نفت خود را کاهش داد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران