پنجشنبه 08 خرداد 1399
20

دود حاشیه سازی برای پایتخت انرژی ایران در چشم همه ایرانیان می رود/ به کجا چنین شتابان؟

دود حاشیه سازی برای پایتخت انرژی ایران در چشم همه ایرانیان می رود/ به کجا چنین شتابان؟

پیک نفت: گروه خبر/ خانه ملت محل طرح و بحث مهمترین مسائل کشور است، طبیعتا هیچ یک از وکلای ملت در این نهاد قانونگذاری نیز عامدانه درصدد آسیب رساندن به منافع ملی ایران نخواهد بود، با این حال بارها مشاهده شده است که نقص یا ایراد در اطلاعات ورودی به مجلس باعث یک تصمیم احساسی از سوی برخی وکلا و یا اظهارنظری مخالف با واقع از سوی برخی از نمایندگان شده باشد، نمونه واضح و نزدیک از تاثیر اطلاعات ناقص بر شکل گیری تصمیمی اشتباه در مجلس هم نامه یک ماه قبل 72 نماینده مجلس به روسای قوای مجریه و مقننه درباره ضعف مدیریت وزارت نفت در مقابله با تحریم بود، نامه ای که خیلی زود با تجزیه و تحلیل بند بند آن مشخص شد اساسا به دلیل ورود طیف وسیعی از اطلاعات نادرست باعث نگارش آن نامه احساسی از سوی شماری از نمایندگان مجلس شده بود.

آنچه که مسلم است ورود اطلاعات بدون سنجش و ارزیابی کافی به مجلس می تواند زمینه ساز مسائلی شود که در شرایط جنگ اقتصادی برای کشور گران تمام میشود.

یک مورد از این دست اتفاقات را در روزهای اخیر شاهد بودیم ؛ در حالی که نماینده شریف مردم دشتی و تنگستان با صدایی رسا و در صحن علنی از مدیریت جدید منطقه ویژه انرژی پارس به دلیل اخراج شماری از نیروهای بومی شاغل در پارس جنوبی انتقاد کرد که بررسی های کامل تر از سوی کارشناسان نشان داد نه تنها چنین چیزی از اساس غلط است بلکه ورود مدیر جدید طی ماه های اخیر به منطقه ویژه پارس باعث رفع یک بحران نیروی انسانی در این پایتخت انرژی کشور شده است.

توضیحات سازمان متطقه ویژه پارس هم نشان می دهد که در بدو ورود مدیریت جدید ، حل مشکلات  دهها نیروی بلاتکلیف که نه حقوق و نه منبع حقوق مشخصی برایشان تعریف شده بود و نه حتی یک برگ قرارداد کار امضاء کرده اند و نه حتی یک روز بیمه آنها محاسبه شده بود ،‌ به عنوان یک تهدید جدی مورد توجه قرار گرفت و با دستور مستقیم سید پیروز موسوی کارگروهی ویژه جهت ساماندهی این نیروها تشکیل شده است که اصلی ترین وظیفه این کارگروه تسویه حساب مطالبات معوق این نیروها تا قبل از شب عید محسوب می شود.

همچنین مشخص شده است که پس از پرداخت معوقات و مطالبات ،‌ ساماندهی و تعیین تکلیف این نیروها از جدی ترین برنامه های مدیریت جدید محسوب می شود که برگزاری دهها نشست متعدد با مدیران صنعت نفت و همفکری با مدیران مرتبط تاکنون در این راستا صورت گرفته است و با پیگیری های شخص سید پیروز موسوی  و همراهی مدیران صنعت نفت  این مهم محقق خواهد شد.

اما سخنان نماینده شریف مردم تنگستان در مجلس با استقبال فوری برخی کانال های خاص در فضای مجازی مواجه شد و متعاقب همین موضوع ، موجی از نگرانی در منطقه ای به وجود آمد که اختلال حتی یک دقیقه ای در کارکرد منظم آن بی شک به منافع ملی ایران و به امنیت انرژی کشور لطمه های جبران ناشدنی می زند.

سئوال اینجاست که وقتی یک مسئول در اوج بحران اقتصادی ایران از اخراج نیروهای بومی سخن می گوید آیا تبعات و نتایج سخنانش را و تاثیر موج برامده از آن بر روند امنیت زدایی از منطقه حساس پارس جنوبی بررسی کرده است؟

مردم دشتی و تنگستان در حافظه تاریخی ایرانیان، نماد و نشانه ی روحیه صیانت از منافع ملی ایران هستند، این مردم با رقم زدن یکی از بزرگترین حماسه های تاریخ معاصر، در برابر اشغال بخش مهمی از ایران به دست قویا اجنبی مقاومت کردند و به تعبیری مقاومت مردم این ناحیه، کمر امپراتوری بریتانیا را در انتهای سده نوزدهم در شمال خلیج فارس شکست.

حالا چه اتفاقی افتاده است که فردی با وکالت همان مردم شریف و جانباز، موجی از نگرانی در مرکز ثقل امنیت انرژی ایران ایجاد می کند؟ به راستی در این شرایط که همه ارکان کشور درگیر رفع بحران های ناشی از دشمنی نظام سلطه با انقلاب اسلامی و مردم ایران هستند آیا باید بدون بررسی جوانب و بدون بررسی سحت و سقم اطلاعاتی که دریافت کرده ایم لب به سخن بگشائیم؟  آیا به این واقعیت فکر نکرده اید که دود حاشیه سازی برای پایتخت انرژی ایران در چشم همه ایرانیان می رود، به این فکر نکرده اید که ترامپ و تیم اقدام علیه ایران چقدر تلاش کرده است تا یک چرخ از هزاران چرخ توسعه این منطقه را از کار بیندازند؟ با حاشیه سازی های بی فایده چه خسارتی به ایران می زنیم، به کجا چنین شتابان؟؟


روتیتر
کد خبر: 1125
  • دود حاشیه سازی برای پایتخت انرژی ایران در چشم همه ایرانیان می رود/ به کجا چنین شتابان؟

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران